Sonda

Ile chcesz wydać na wesele (wszystkie wydatki ze strojami, noclegami i podróżą poślubną)
 

Wesele
Poprawiny PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

gdzie, za ile, kiedy, goście

 

Dzień po weselu może odbyć się impreza nazywana poprawinami. Zazwyczaj odbywa się ona w tym samym lokalu co wesele, muzyka grana jest z płyt lub mp3. Jedzenie i picie to resztki z dnia poprzedniego, których zazwyczaj jest mnóstwo.

Więcej…
 
Muzyka na wesele PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

zespół czy dj, lista utworów

 

Wesele to specyficzna impreza, na której cała rodzina – od najmłodszych po najstarszych ma się dobrze bawić, czyli móc potańczyć i czasem pośpiewać. Wszystko zależy oczywiście od rodzin, skąd pochodzą i jakie mają preferencje muzyczne, ale w takiej masie ludzi nie da się wszystkich zadowolić. Nawet jeśli jedna rodzina w całości jest dużego miasta i ma wyższe wykształcenie oraz zamiłowanie do jazzu, to druga rodzina może być z różnych części kraju i preferować pop.

Więcej…
 
Przyśpiewki weselne PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

Spis przyśpiewek z tekstami

 

Przyśpiewki to piosenki śpiewane podczas wesela, które mają za zadanie rozruszać zgromadzenie, zachęcić młodych do picia lub śpiewane są dla integracji gości.

Więcej…
 
Stałe elementy wesel PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

przywitanie, obiad, ile dań, ile wódki, alkohole, kto pilnuje alkoholu, oczepiny, pożegnanie, tort, pierwszy taniec, przyśpiewki i toasty

Więcej…
 
Atrakcje weselne PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

dodatki na weselu (cukiereczki, podziękowania, wódeczka przy wyjściu, ciasto na wynos, podziękowanie rodzicom, księga gości, pokazy specjalne, płonące prosie, tort z fajerwerkami, pokaz sztucznych ogni, inne zabawy, puszczanie chińskich lampionów)

Więcej…
 
Oczepiny PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

oczepiny, pomysły na zabawy

 

Oczepiny, to tradycyjne, oficjalne pożegnanie państwa młodych ze stanem panieńskim i kawalerskim. Rozpoczyna się on do zdjęcia pannie młodej welonu przez świadkową a panu młodemu krawata (lub innej ozdoby jak np. fularu czy musznika) przez świadka. Zbierają się wszystkie panny i kawalerowie obecni na weselu.

Więcej…
 
Pierwszy taniec na weselu PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

różne pomysły, utwory pasujące na 1 taniec

 

Pierwszy taniec jest zmorą niejednej pary, szczególnie jej męskiej części. Mężczyźni rzadziej lubią i potrafią tańczyć, a sytuacja w której muszą najpierw na oczach wszystkich gości zatańczyć a później jeszcze obtańcować większość kobiet będących na weselu przyprawia ich o palpitacje.

Więcej…
 
Tort weselny PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

Kiedy podać, jakie ozdoby,  co zamiast

 

Tort w tradycji polskiej jest podawany o 24 godzinie, po lub przed oczepinami, czasem zdarza się, że podawany jest po obiedzie. Młodzi kroją najpierw razem jeden kawałek tortu i częstując się nawzajem zjadają go. W tradycji Amerykańskiej młodzi podczas podawania sobie kawałków tortu powinni się nimi pobrudzić. Później kroją kawałki dla rodziców i im zanoszą, resztą zajmuje się obsługa.

Więcej…