Sonda

Ile chcesz wydać na wesele (wszystkie wydatki ze strojami, noclegami i podróżą poślubną)
 

Goście i rodzina
Stroje dla rodziców pary młodej PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

jakie, jak przekonać mamę by nie zakładała mini

 

Stroje rodziców często spędzają sen z powiek niejednej pannie młodej. O ile druhnom można powiedzieć w czym mają wystąpić i powinny to zaakceptować, to rodzicom (a już najgorzej teściom) nie zawsze wypada powiedzieć to wprost. Rodzice powinni być ubrani odświętnie, najlepiej spośród gości, lecz nie strojniej od młodych.

Więcej…
 
Zaproszenia na ślub i wesele PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

Kiedy wysyłać, co powinno się na nich znaleźć, teksty

 

Gdy już są znane takie dane jak: godzina i miejsce ślubu i wesela, należy (na ok 2-4 miesiące wcześniej) rozesłać zaproszenia (na ślub i wesele) oraz zawiadomienia (na samo wesele, może być nieco później).

 

Wygląd zaproszeń powinien być dopasowany do charakteru uroczystości i mieć wymyślony motyw przewodni. Jeśli wesele będzie wytwornym balem – to i zaproszenie musi być elegancki i wytworne. Jeśli będzie to swojska zabawa przy grillu – może być zdecydowanie mniej nadęte, na większym luzie.

Więcej…
 
Goście na ślub i wesele PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

liczba, kogo zaprosić,  lista prezentów, strona www

Liczba gości zależy od budżetu, a od tej liczby zależy jakiej sali się poszukuje – więc jest to jedna z pierwszych ważnych rzeczy do zrobienia. Najlepiej przedyskutować ją z rodzicami i dziadkami, by nie popełnić jakiegoś faux pax nie zapraszając kogoś.

Więcej…
 
Orszak ślubny PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

Do kościoła można wchodzić na różne sposoby, we wszystkich najpierw wchodzą goście, później młodzi. Wszędzie też można dodać na początku dziewczynkę, która sypie płatki róż na ziemię lub/i chłopca, który niesie obrączki.

Więcej…
 
Świadkowie i ich obowiązki PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

Kogo wybrać, obowiązki przed i w trakcie ślubu, stroje

Świadkami zostają najczęściej przyjaciele państwa młodych lub ich rodzeństwo. W przeciwieństwo do rodziców chrzestnych – nie muszą być to osoby z rodziny, gdyż obowiązki świadków są jedynie przed i w trakcie ślubu, w przyszłości nie ma z tego tytułu żadnych obowiązków czy przywilejów. Jedynymi wymogami na świadków jest ich pełnoletność oraz zdrowie psychiczne. Mogą być to dwie kobiety, dwóch mężczyzn bądź para mieszana – najczęściej spotykana kombinacja.

Więcej…
 
Współpraca z rodzicami pary młodej PDF Drukuj Email
autor: Katarzyna Szreter   

kto za co płaci, no co można liczyć, czyje to jest w końcu wesele? Rodziców czy nasze?

 

Układy z rodzicami są przeróżne – jedni rodzice najchętniej sami zorganizowaliby wszystko od początku do końca, inni nie mają zamiaru kiwnąć nawet palcem, bo pomysł ślubu im się nie podoba. Pamiętajcie, że jeśli jesteście przekonani do idei ślubu, to nikt – nawet Wasi rodzice – nie powinien tego dnia popsuć. Dlatego należy delikatnie wytłumaczyć rodzicom, jak widzielibyście ich pomoc przy organizacji ślubu i nie ulegać, jeśli będą chcieli się zanadto wtrącać.

Więcej…